Rabatka na gór stoku.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majar
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 26 sty 2011, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Koszarawa/Bytom

Rabatka na gór stoku.

Post »

Już od dawna wydeptuję ścieżki w Waszych ogrodach, wypadałoby pokazać coś mojego. Nie jest to działka, ani ogród w całym tego znaczeniu. To skromne rabatki (całe trzy) wydarte kamieniom. Na fajerwerki nie liczcie i na to, że systematycznie pisać będę, bom leń okrutny i bałaganiara straszna. :D Właśnie zgubiłam gdzieś zdjęcia w czeluściach kompa - te które miałam przygotowane na dzisiejsze otwarcie wątku. :|
Wysłałam ten wpis, coby odwrotu nie było - prosząc o cierpliwość na ciąg dalszy, który nastąpi. :D
Awatar użytkownika
majar
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 26 sty 2011, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Koszarawa/Bytom

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

Zdjęcia znalazłam na Image, czyli pod samym moim nosem. :wink:
Ponad 30 lat temu nabyliśmy starą, rozpadającą się góralską chałupkę. Bez wody, elektryczności i...dachu. Kupowaliśmy zimową porą, domek zasypany był śniegiem - wraz ze śniegiem, wiosną zniknął dach, znaczy się był, ale dziurawy jak sito. Od trzech lat spędzam tam całe lato i staram się kamieniom wyrwać kawałek ziemi pod kwiaty i krzewy. W ubiegłym roku robiłam, to tak zapalczywie, że do dziś czuję to w kolanach i plecach. ;:224
No to wkleję rabatki z lewej, prawej i z pod kamiennego podestu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nareszcie dobrałam rozmiar zdjęć. ;:133
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4527
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

Piękne tereny ;:63 . Uwielbiam góry .Zazdroszczę Ci ,że możesz w takim otoczeniu wypoczywać .
Awatar użytkownika
majar
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 26 sty 2011, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Koszarawa/Bytom

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

O! Widzę, że mam gościa. :wit Witam Danusiu i już wklejam coś kolorowego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na obrzeżach starej rabaty uzyskałam trochę miejsca dla roślinek jednorocznych. Przypołudniki były tylko w tym kolorze, ale i tak byłam zachwycona. Powtórzyły kwitnienie pod koniec lata. Cyklameny, mam nadzieję przezimują, bo rabaty pokryte są dużą warstwą śniegu. :) Na ostatnim zdjęciu widać siewki lwich paszczy z własnego siewu - kwitły dopiero w sierpniu.
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

Wiele dałbym za ogród w takim miejscu :)
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

Cudnie ;:138 cudnie ;:138 jest u ciebie,cóż za widoki dawaj dalej :tan
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

Witam Cię Majeczko :wit i podziwiam jakie śliczne widoki masz tam w górach na co dzień. Pewnie żałujesz że tam nie jesteś cały czas. :lol:
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

Witaj :wit Majeczko, i ja trafiłam do Ciebie. Twoje miejsce na ziemi jest piękne. Wstawiaj zdjęcia, nie ociągaj się. ;:138 ;:138 ;:138 Widziałam Twoje robaczki, piękne, tu też będzie co oglądać.
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 993
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

Witaj Majeczko.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne zdjęcia. :D
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
majar
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 26 sty 2011, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Koszarawa/Bytom

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

O mantko, tyle gości, a ja taka nieprzygotowana! :D Witam ogrodniczki. :wit Pozwólcie, że nim się nie rozkręcę, odpowiem Wam hurtem.
Wpadłam do Ewy i zwątpiłam w słuszność otworzenia mojego wątku. Gdzie ja z moimi rabatkami, do jej obłędnych traw i tego co zrobiła na swoim kawałku ziemi!
Ktoś mi zazdrości odpoczynku w górach... ja sama sobie zazdroszczę! :D Jak się wyjeżdża z ciasnej klitki w mieście, to ta chałupka, to istny pałac. :;230

Obrazek

Domek po 35 latach już nie jest kurną chatką. Ma nowy dach, elektryczność, nowe kominy i ludzi, którzy o niego dbają - znaczy nas. :lol: (Dobrze, że mamy to już za sobą, bo jako emerytka - dziś już niewiele mogłabym zdziałać.) Z wodą są kłopoty - choć w ostatnich latach nie mogę narzekać, bo aura już o to zadbała i wody z nieba pod dostatkiem.

Obrazek

Fotki są z różnych lat, ale mówiłam, że bałaganiara jestem. :D

Na początku był... chaos. Działka zarośnięta, chatka chyląca się ku ziemi, jedna izba, spanie na ziemi, sraczyk w lesie, woda noszona w plecaku, ( w dużej plastykowej butli) gotowanie na rozpadającym się piecu i małe dziecko. Jak dziś o tym pomyślę, to... chciałabym przeżyć to jeszcze raz! :heja

Obrazek

To są najstarsze moje nasadzenia. Rododendron i żółta azalia, rośnie tam jeszcze coś kolczastego i tuja, którą przycinam, bo zasłania świat.

Obrazek

Kwiaty azali w deszczu.

Obrazek

Obrazek

;:100 Jeszcze mam chwilkę czasu, to odwiedzę Wasze ogrody.
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

Ehh, pięknie. Jakbym natknął się chodząc po górach na Twoją chatkę walnął bym się na trawie przed nią :) i leżał aż byś mnie widłami przegoniła.
dawidbanan
---
Posty: 7567
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

Domowe cyklameny mogą rosnąć w gruncie?! :shock:
Awatar użytkownika
majar
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 26 sty 2011, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Koszarawa/Bytom

Re: Rabatka na gór stoku.

Post »

Nie pogonię Rajmundzie :wink: Jeszcze piwkiem poczęstuję. Idąc szlakiem na Babią pilnie się rozglądaj.
Dawid, to są ogrodowe cyklameny - mają nakazane przetrwać zimę. ;:133
Dziś pewnie taki widok tam jest. Fotka z przed 3 lat chyba. Zimą drapać się na górę trzeba ze trzy godziny, już nie na moje siły. ;:145

Obrazek
I tak nie lubię zimy! ;:153
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”