Udomowione pupilki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2421
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Udomowione pupilki

Post »

Podzielę się teraz moimi domowymi pupilkami :oops: , które podtrzymują mnie przy życiu w zimie. Zaniedbuję je trochę na wiosnę, a że często hasam gdzieś po świecie M robi z nich czasem kaktusy ;:124 /jak mówi córka/. Twierdzi potem, że "ależ skąd, regularnie je podlewał" . No i widząc ,że bzik mi nie przechodzi, kupuje mi w prezencie roślinkę ;:196 , przy której za długo stałam, albo biegałam z rana do ogrodniczego , żeby sprawdzić , czy jeszcze jest. Bo czasem w tym szaleństwie mam przebłyski jakiegoś opamiętania i zadowalam się tylko ich widokiem w sklepie, ale częściej po prostu brak mi kasy. :;230

Oto moja największa radość, prezent od M pod choinkę, pryskam ją codziennie , bo przybyła aż z Filipin , lubi więc wilgoć i gorąco. A ona pięknie się odwdzięcza, kwitnie nieustająco od grudnia, aktualnie trzeci kwiat. Medinilla magnifica, prawda że Wspaniała? ;:oj

ObrazekObrazek

Kamelia , piękna dama ,z gałązki od siostry

Obrazek Obrazek
Te wszystkim znane
ObrazekObrazek
Obrazek
Nabrali mnie, myślałam, co tak długo kwitnie / 6 m-cy/ , aż dopiero córka mówi - mamo, one chyba są sztuczne
Obrazek
Jatropha następny prezent od M, na Dzień Kobiet, cytryna ukorzeniona przez kochaną teściową
ObrazekObrazek
Cdn.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Udomowione pupilki

Post »

ja mam nadzieję,że nie są sztuczne-kwiatki na kaktusiku-mam taki sam i inny:)
oksi
1000p
1000p
Posty: 1140
Od: 18 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie

Re: Udomowione pupilki

Post »

:wit j a w kauflandzie kiedyś tak widziałam poprzyklejane kwiatki do kaktusa wiecznie kwitnócy :;230 a tak w ogóle masz ładne kwiatuszki :D
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=51384" onclick="window.open(this.href);return false; rosliny Oksi.
Awatar użytkownika
aryia1985
200p
200p
Posty: 438
Od: 5 lip 2011, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Udomowione pupilki

Post »

:wit fajnie się zapowiada ;:oj ;:138
pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
monika1989
100p
100p
Posty: 144
Od: 7 paź 2011, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie

Re: Udomowione pupilki

Post »

:wit
Piękne kwiatuszki ;:138 ;:138 Czekam na kolejne zdjęcia. ;:65
Kwiatki Moniki :) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48522" onclick="window.open(this.href);return false;
"Przyjaciele są jak kwiaty doniczkowe - wymagają regularnej pielęgnacji. H. Jackson Brown[
Pozdrawiam Monika.
Awatar użytkownika
aryia1985
200p
200p
Posty: 438
Od: 5 lip 2011, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Udomowione pupilki

Post »

wszyscy razem - CHCEMY ZDJĘCIA ! ! ! KOLEJNE ZDJĘCIA ! ! ! ;:130 ;:224 ;:215
pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2421
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Udomowione pupilki

Post »

Asiu kwiatki na kaktusiku są naprawdę sztuczne, tzn. myślę, że to zasuszony i zafarbowany kwiatostan jakiegoś innego kwiatu. Wyciągnęłyśmy kilka, są na krótkiej twardej łodyżce. Tylko wandale kaleczą tak kwiaty. ;:14

Oksi,Kasiu, Moniko dzięki za uznanie ;:196 , fotki będą. ;:108 Przed pół godziną wróciłam z działki. Susza kruca bomba, trzeba lać.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
84joanna
200p
200p
Posty: 204
Od: 26 mar 2012, o 22:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie/Żukowo

Re: Udomowione pupilki

Post »

Piękne kwiaty,najbardziej przypadł mi do gustu ten z Filipin. Ma śliczne kwiaty ;:167
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2421
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Udomowione pupilki

Post »

No to wrzucam.

Hoja, kwitnie z małą przerwą od kwietnia do lipca. Ubiegłego roku miała rekord , naraz ok . ;:oj 30 kwiatów i pąków.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2421
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Udomowione pupilki

Post »

Joanno witaj w moich progach :wit , mnie Medinilla też się bardzo podoba, od roku marzyłam o jej kupnie , ale wstrzymywałam się, bo pisali , że jest trudna w hodowli i nie wytrzymuje suchego powietrza w mieszkaniach. Ale jak na razie daje radę, puszczała nawet kilka nowych liści , ale został tylko jeden.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Udomowione pupilki

Post »

Piękne masz okazy kwiatuszków. Medinilla piękna. One długo kwitną i dość często. U mojej chrzesnej jak przekwitła we wrześniu to to w kwietniu już ponownie kwitła;). Ostatnio widziałam również jej odmianę z czerwonymikwiatami;).
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Udomowione pupilki

Post »

witaj,
widzę że też masz piekną hoję. Nie denerwuje Cię zapach jej kwiatów? Moja też kwitnie jak wariatka, a w pokoju taki zapach że przy zamkniętym balkonie nie da się siedzieć...! dobrze że nikt w tym pokoju nie śpi bo chyba by się rano nie obudził bo tak intensywnie pachnie wariatka :) W sumie jest piękna wtedy, ale ...
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2421
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Udomowione pupilki

Post »

Witaj Filigranowa, dzięki za odwiedziny. Dla hoi jestem czasem brutalna i obcinam jej kwiatki :oops: jak za bardzo pachnie. Chciałam już się jej pozbyć , ale rozbrajają mnie jej kwiatki, no i znajomych i rodzinę obdarowałam już jej dziećmi.
Kuknęłam na chwilkę do do Ciebie, zapowiada się dużo wrażeń , więc na pewno będę bywać częściej.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”