personalizacja domu - numery

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
WIERNY OGRODNIK
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 11 maja 2012, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

personalizacja domu - numery

Post »

Witam Obrazek

próbuję zamówić oryginalną, w secesyjnym stylu tabliczkę z numerem zarówno na dom, jak i na ceglany słupek płotu. Aukcje wystawione są przez brytyjska firmę na tamtejszym e-bayu. Poniżej zdjęcie. Może komuś z Was też się spodoba

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22038
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: personalizacja domu - numery

Post »

;:185 ;:183 ;:222
_fox_

Re: personalizacja domu - numery

Post »

Ja mam rzymskie w numerze XXII i już kilkanaście lat jest OK, wycięte z blachy aluminiowej, przymocowane na ciemnej tabliczce i tylko raz miałem przypadek że ktoś nie skumał o co chodzi :;230
No ale są gusty i guściki ;:131
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: personalizacja domu - numery

Post »

A mi się podoba,bo dziwne :lol: widziałem takie na domach czy też furtkach,krajowa produkcja.
Wiernyogrodniku skąd masz tego pana w kapelutku rewelacyjny :D
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
WIERNY OGRODNIK
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 11 maja 2012, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: personalizacja domu - numery

Post »

Lubię secesyjną czcionkę i nie tylko... a ludzik ściągniety z forum MCFC :wink:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4297
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: personalizacja domu - numery

Post »

Jest ustawa na to... numer ma być czytelny z drogi a w nocy świecący. I coś jeszcze, ale nie pamietam. Ale na zdrowy rozum- na co komu numer(bo przecież mnie nie potrzebny, i tak trafię) jeśli jest zamazany jak ten z propozycji?
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: personalizacja domu - numery

Post »

Marian dla listonosza ten numer :;230 i dla kogoś kto być może po imieninach mieszka w domkach stawianych przez deweloperów ,kolor w kolor to pomylić się zawsze można :lol: a tak to patrzysz MÓJ NUMER no chyba ,że małżonka stoi na ganku z wałkiem w rękach to drugi znak rozpoznawczy w razie niemożności odczytania własnego numeru na domu. :;230
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: personalizacja domu - numery

Post »

A mnie zawsze dziwilo, dlaczego w Polsce jest jakas taka dziwna niechec do numerowania domow, zwlaszcza na nowych osiedlach. Szuka sie potem jakies posesji jadac samochodem i za diabla nie wiadomo w ktora strone jechac.
WIERNY OGRODNIK
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 11 maja 2012, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: personalizacja domu - numery

Post »

Mnie wiele rzeczy w Polsce dziwi 8-) , numerowanie domów, oprócz tego, że jest prawnie wymagane, to jest praktyczne i...ładne.
W mojej gminie przez lata nie pobierano opłat za wywóz śmieci. Ostatnio pobierają, jadą śmieciarze, sprawdzają numery i ... u mnie nie było i był problem.

ładne, bo taka tabliczka jest detalem, który tworzy elegancką całość.

PS
Jestem fanem flagi i jak tylko uda mi się zrobić ogród frontowy i Bóg pozwoli zamontuję maszt, na której będzie dumnie powiewać biało-czerwona 8-)
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: personalizacja domu - numery

Post »

Ogrodnik,
ja rozumiem ze w przypadku apartamentowca czy bloku numer spelnia funkcje czysto praktyczna. Ale dla domu potrafi byc naprawde wyjatkowa ozdoba. No i znajomi, ekipy majstrow czy chocby kurierzy z przesylkami nie musza sie blakac po osiedlu w poszukiwaniu posesji.
Co do flagi, to piekna inicjatywa. Polecam maszty z pozioma poprzeczka u gory, flaga lepiej wyglada.

H.
WIERNY OGRODNIK
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 11 maja 2012, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: personalizacja domu - numery

Post »

dziękuję. Maszt ma być elementem końcowym, wieńczącycm dzieło, więc pewnie jeszcze trochę poczekam. Szkoda, że nie będę mógł wywieszać flagi mojego Klubu. Pozdrowienia z okolic Łodzi.


A co do personalizacji to jest ona u nas aż za duża. każdy dom na wsi wygląda inaczej... Wiosną wygląda to..., (tutaj można wiele dopisać.) No ale nie będę piał w tę nutę, trzeba się nawzajem budować, a nie narzekać.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22038
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: personalizacja domu - numery

Post »

Właściwe oznakowanie to nie jest dekorowanie domu, płota czy ulicy,jest to niezwykle istotne w sytuacjach, gdy interweniować musi pogotowie czy straż pożarna.
Mnie bardzo przypadł do gustu swego czasu (oj dawno ) sposób oznakowywania ulic i poseji w Wa-wie i ściągnęłam go do siebie .
Wygląda tak jak na tej stronie ofertowej http://www.hadron.co/numer_domu_alu_msi ... ski_3D.php
WIERNY OGRODNIK pisze: Maszt...Szkoda, że nie będę mógł wywieszać flagi mojego klubu.
A jakiego to klubu jestes fanem? A no tak Widzewa,nie może być inaczej...
WIERNY OGRODNIK
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 11 maja 2012, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: personalizacja domu - numery

Post »

No nie może...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”