Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agaciu
500p
500p
Posty: 503
Od: 24 paź 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

Witam serdecznie! Jak wszyscy to wszyscy więc też chcę się pochwalić moimi domowymi doniczkowymi chwasteczkami

Dracena Obrzeżona "Colorama" po małym "wypadku" - stała u mnie w pracy i zmarzła, więc chciałam ją zabrać do domu, ale podczas wsadzania do samochowu wypadła mi donica z ręki i się połamała. Niestety nie udało mi się jej rozmnożyć (pocięłam kawałki pnia ale zgniły) Na całe szczęście wynagrodziła odżyła i to podwójnie (wiek około 5lat)
Obrazek

Obrazek

Dracena Obrzeżona "Tricolor" - kupiona w Biedronce - najbardziej zabiedzona i wołąjąca o pomoc - teraz dama o wysokości ok 50cm od poziomu ziemi (wiek około 1rok)
Obrazek

Dracena Warnecki po przycinaniu (made in Biedronka - wiek 1rok) - musiałam ją obciąć, gdyż 120cm wysokości to stanowczo na dużo ;)
Obrazek

czubki od Dracena Warnecki
Obrazek


Schlumbergera (Grudniczek - wychodowany z jednej cząstki :) całkowicie przez przypadek (wiek 2 lata) - własnie przygotowuje się do rozwinięcia kwiatków - już drugi raz w tym roku ;:180
Obrazek


Scindapsus - szczepka kradziona od babci w 1995r! Przeszedł straaaaaaasznieeeeeeeee dużo - m.in. 2 przeprowadzki, zimę w nieogrzewanej altance w ogórku, brak podlewania i światła ;:224 , kota, który go obżarł :evil: oraz kilkanaście upadków... ;:202 W końcu pociełam go na kawałeczki (najdłuższego kłącza nie dało się uratować... ;:145 ) i wsadziłam do ukorzenienia się - kilkanaście patyczków z malutkimi listkami już rozdałam - niech się chowają zdrowo - a mi zostało to co widać na zdjęciach :tan
Obrazek
Obrazek
myślałam, że ten malutki uschnie, ale jednak nie daje za wygraną
Obrazek

Zamioculcas - ukradziony od mamy :) - wcisnęła mi go, gdyż jej nie chciał rosnąć - mam nadzieję, że odżyje w dużej doniczce (wiek ok 2lata)
Obrazek

Difenbachia - wielki krzaczor ;:180 , który muszę jakoś zmniejszyć - już uszczęśliwiłam połowę rodziny łodygami, które się połamały od własnego ciężaru ;:219 a teraz będę musiała ją pociachać na kawałki i rozdam drugiej połowie rodziny :;230
(wiek ok. 2lata i wysokość ok 100cm)
Obrazek

Peperomia magnoliaefolia - ma około roku - listek kradziony od mamy :) - i jak zwykle przeszła koci huragan! (wiek ok.1rok) ;:215
Obrazek
Obrazek

A to jak się nie mylę to Cissus rombolistny (Cissus rhombifolia) ale jeśli jednak sie mylę to proszę o poprawienie mnie (wiek 3miesiące)
Obrazek

Bluszczyk - rodzaju nie znam... (wiek ok 2 lata)
Obrazek

Benjaminek - następny kwiat od mojej mamy - nie chciał jej rosnąć - żółkły i odpadały liście - miała jesień w domu :) Teraz wygląda duuuużo lepiej :) (wiek około 3lata)
Obrazek
Obrazek

Dracena Lucky Bamboo (wiek 4lata)
Obrazek

Zielistka Sternberga
Obrazek
Obrazek

Obrazek koleus (dzięki justus27) wiek 3miesiące! rośnie to gorzej niż chwast ;:172

Obrazek niestety mój - obżarł listki - znowu... ;:161
edit 1.11.2012 - KaRo dziękuję - kwiatek ten to Kordylina krzewiasta :)

Obrazek Areca - Filigranowa27 - dziękuję

A teraz kwiatki, których nazwy nie znam... Więc jak ktoś zna nazwy to bardzo proszę o pomoc ;:180 i zgóry dziękuję

Obrazek

Został tylko jeden :)
Pozdrawiam - Agnieszka
Moje "chwaściory" doniczkowe :)
Z innej beczki Pogaduchy u Magduchy
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3131
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

Śliczne Twoje "chwaściory" ;:63 ;:333
Tu możesz pomóc poszkodowanym w powodzi - viewtopic.php?t=127991

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Agaciu
500p
500p
Posty: 503
Od: 24 paź 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

Dziękuję bardzo :)
Pozdrawiam - Agnieszka
Moje "chwaściory" doniczkowe :)
Z innej beczki Pogaduchy u Magduchy
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

:wit Witaj na forum. Chwaściory ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

Twoje "chwaściory" doniczkowe bardzo ładne i zdrowo prezentujące się.Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Ganesh
200p
200p
Posty: 217
Od: 25 kwie 2012, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

:wit

"Chwasteczki" bardzo urodzajne;P Byle więcej takich chwasteczków do podziwiania :D
Pozdrawiam serdecznie:)
Sylwia
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

Masz spora i dorodną kolekcję. Ciekawa jestem co tam jeszcze skrywasz ze swoich piękności? :wit
Awatar użytkownika
Agaciu
500p
500p
Posty: 503
Od: 24 paź 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa o moich "chwastach" ;) Gdybym miała gdzie je trzymać, to zapewne byłoby ich sporo więcej :) Ale przymierzam się do zakupu jakiegoś stojącego kwietnika, więc będzie możliwość zaopatrzenia się w nowe roślinki :) Marzą mi się jakieś duże i mięsiste roślinki jak kliwia, anturium, aglaonema albo to, ale nie mam pojęcia jak się nazywa ten "chwaścik" :)
Obrazek (zdjęcie zapożyczone od innego użytkownika forum - mam nadzieję, że się nie obrazi :) ale nie mogłam bez nazwy znaleźć tej roślinki...)

-- 27 paź 2012, o 20:50 --
Filigranowa27 pisze:Masz spora i dorodną kolekcję. Ciekawa jestem co tam jeszcze skrywasz ze swoich piękności? :wit

niestety nie mam więcej kwiatków - oprócz "drzewka szczęścia" (grubosza) ale najpierw musi przejść odnowę biologiczną i jakiś lifting, gdyż już jest stary (ma jakieś 20lat ;:60 !!!) i już mi trochę zdziczał...
Pozdrawiam - Agnieszka
Moje "chwaściory" doniczkowe :)
Z innej beczki Pogaduchy u Magduchy
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3131
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

Ale fajny ;:202
Tu możesz pomóc poszkodowanym w powodzi - viewtopic.php?t=127991

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

Roślina ze zdjęcia to Alokazja :wink:
Awatar użytkownika
Agaciu
500p
500p
Posty: 503
Od: 24 paź 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

dziękuję kubasia :D tak więc będę musiała sobie alokazje sprezentować, ale obawiam się, że mój rudzielec ją najpierw będzie musiał skosztować - jak na razie każy jeden kwiat był w ten sposób "sprawdzany" i jak do tej pory to tylko fikusa zjadła (niby one trujące... pfff - co to dla rudego :) ) oraz agawę :) Mój worek na pchły poniżej - Toffik :D

Obrazek

Obrazek

-- 27 paź 2012, o 21:56 --
Tomek-Warszawa pisze:Ale fajny ;:202
Fajny fajny ale musiałam bo bardzo mocno pociachać, gdyż rósł bardzo krzywo i dziko i bez ładu i składu a litki zrobiły mu się takie żadkie i malutkie.. mam nadzieję, że po tej terapi odżyje i powróci do swojej dawnej świetności :)
Pozdrawiam - Agnieszka
Moje "chwaściory" doniczkowe :)
Z innej beczki Pogaduchy u Magduchy
Awatar użytkownika
masik
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 4 wrz 2012, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

O qrcze, w pierwszym momencie zrozumiałam, że Toffika ciachałaś, bo rósł krzywo.... ;:223
Awatar użytkownika
Agaciu
500p
500p
Posty: 503
Od: 24 paź 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje "chwaściory" doniczkowe :)

Post »

masik pisze:O qrcze, w pierwszym momencie zrozumiałam, że Toffika ciachałaś, bo rósł krzywo.... ;:223

hahahahaha. spadłam z krzesła! :) a Toffik rośnie krzywo - tak łukowo w dół (wór brzuszny leniuchowy) oraz wszerz (żarłokus pospolitus) :D
Pozdrawiam - Agnieszka
Moje "chwaściory" doniczkowe :)
Z innej beczki Pogaduchy u Magduchy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”