Co jest z moim Dereniem Kousa ?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
wojciechh
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 9 lut 2011, o 03:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie (Warszawa/pod Warszawą) strefa 6b

Co jest z moim Dereniem Kousa ?

Post »

Witam serdecznie !

Dereń nasadzony w roku 2010, i od tych 3 lat dereń nie poznał koloru zielonego, przez cały rok jest pomarańczowo zielony, purpurowo zielony, zdjęcie nie oddaje tego efektu, wiosną się zieleni, niby na zdjęciach też jest jakaś tam zieleń.

Ale wygląda to na braki czegoś, bądź nie odpowiednia ziemia ? Prosze o pomoc ! ;)

Jest jakby oklapły tak to nazwę, przyrosty dziwne, bardziej na boki niż w górę, liście w sumie małe, nic na nim nie grasuje oglądałem, o kwiatach wiadomo nie ma co marzyć.

pH ziemi kwaśne,
cień w samo południe / od 14 w słońcu

http://ifotos.pl/zobacz/Zdjcie043_nnrrnpq.jpg/

http://ifotos.pl/zobacz/Zdjcie043_nnrrnhr.jpg/

zdjęcia nie oddają efektu realnego, jest mniej zielony.

Prosze o pomoc ! :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Co jest z moim Dereniem Kousa ?

Post »

Chyba masz gliniastą, zwięzłą glebę, mało przepuszczalne w dolnych warstwach podglebie.Ten dereń wymaga gleb żyznych, wilgotnych, ale przepuszczalnych.Samo pH nie jest ważne, tylko sam rodzaj gleby.
wojciechh
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 9 lut 2011, o 03:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie (Warszawa/pod Warszawą) strefa 6b

Re: Co jest z moim Dereniem Kousa ?

Post »

w tej czesci ogrodu jest ziemia zaprawiana węglem brunatnym no i towarzystwo to azalie i niższy gatunek (max 4m) miłorzębu, racją jest że może być zbyt zwięzła. Czyli co nasadzić od nowa w mieszance kompostu i piasku ? czy dodać też torfu ?

Pozdrawiam !
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Co jest z moim Dereniem Kousa ?

Post »

To nie bylinka, by dało się przygotować glebę, na dłuższą metę nie jest rozwiązanie, bo to sporej wielkości krzew/drzewko, które korzeniami sięga głęboko.Albo mu gleba odpowiada, albo nie, trzeba dobierać rośliny do rodzaju gleby.Nic nie daje przygotowanie w obrębie bryły korzeniowej skoro już niżej będzie warstwa nieprzepuszczalna i woda będzie stagnowała po opadach i w zimie, a to głównie o to chodzi.
Pomóc może poszukanie innego miejsca na działce, bardziej zdrenowanego i przesadzenie go wiosną. Ale to też nie jest stuprocentowa pewność, że będzie dobrze.Wtedy trzeba z tego krzewu zrezygnować niestety.Sama miałam takie sytuacje na swoim gliniastym gruncie i ubolewam, że wielu ozdobnych drzew i krzewów, które mi się podobały nie mogłam sadzić, bo u mnie nie rosły, albo się męczyły.
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co jest z moim Dereniem Kousa ?

Post »

A co Ci się w nim nie podoba? fajny jest - ważne , że rośnie - mój też zróżowiał :)
Pozdrawiam, Iwona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”