Pierwsze kroki

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dehaef
200p
200p
Posty: 245
Od: 3 sie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Pierwsze kroki

Post »

Witam, śledzę Wasze forum od kilku dni, z wypiekami na twarzy podziwiam wasze piękne plony, ogrody, czytam Wasze rady i staram się jak najwięcej nauczyć.
W tym roku ( późno) postanowiłam spróbować swoich sił w uprawie warzyw, od lat mieszkam na wsi, ale oprócz kilku rodzajów kwiatów i ozdobnych drzewek nic nie sadziłam, ani o nic nie dbałam. Miesiąc temu pomyślałam kupując we wstrętnym hipermarkecie marchew ( nie karcić ;)) "a może by tak samej posadzić?". Kupiłam książki, zarejestrowałam się na forum, kupiłam kilka nasion i odważyłam się posiać co nieco. Dziś czas się ujawnić i żeby nie przychodzić z gołymi rękami pokażę co na razie udało mi się ( nam właściwie bo z mężem) wyhodować.

Białe winogrono

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2 krzaczki malin

Obrazek

Oraz na razie malutki zagospodarowany kawałeczek ziemi, nie wiem co z tego będzie, od kilkunastu dni u mnie upały po 34 stopnie, ziemia jest sucha jak wiór, a trawa już dawno zżółka :roll: , ani kropli deszczu od wielu wielu dni.
Jak łyknę bakcyla ogrodnictwa to grządki się rozrosną bo mam gdzie uprawiać, ale no właśnie, na razie badam teren ;). Choć nie ukrywam, że tyle czasu spędziłam tu z Wami na forum, że odruchowo już na nie wchodzę i aż mnie "nosi" aby samej dorobic się takich pięknych zbiorów jakie Wy macie.

Obrazek

Posiałam koper, szczypior, rzodkiew oraz miałam nasiona kalafiora :oops:

Postaram się jak najmniej pytać za to jak najwięcej korzystać z wyszukiwarki :)
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1223
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze kroki

Post »

To mi sie podoba :D Gratuluje zapału i chęci. Nie ma to jak własne uprawiane warzywa i owoce. Smakują o wile lepiej bo swoje :). A rośliny ozdobne? czasami fajnie wyjśc wieczorem czy rano z kubkiem kawy i poczuc zapach kwitnących floksów, lili orientalnych, maciejki, ziół, budlei , jaśminowca.... oj mozna wymieniac. W każdym razie jakby cos nie wyszło, nie poddawaj sie.
Powodzenia
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
dehaef
200p
200p
Posty: 245
Od: 3 sie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pierwsze kroki

Post »

Dziękuję za przeniesienie do odpowiedniego działu, liczę, że niedługo jednak znajdę się w dziale warzywniczym :).

Posiane nasiona odpowiednio nawadniam ( dzis u mnie 37 stopni) i chucham i dmucham na nie :). Czwartek mi się bardzo miło zaczął bo dotarły do mnie odpowiednie lektury do studiowania tajemnej techniki uprawy warzyw :). Wszystko jest pieknie krok po kroku opisane i opatrzone pieknymi zdjęciami oraz rysunkami.

Obrazek

coraz bardziej ekscytująca ta przygoda :)

Damek1718 dziękuję i co jak co, ale wytrwałości mi nie brak :)
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze kroki

Post »

Teraz już mniej więcej wiesz od czego należy zacząć,a poza tym warto zawsze czytać rożne wątki na forum dzięki którym dowiesz się wielu przydatnych i zarazem praktycznych informacji odnośnie uprawy swojego ogródka czy też całej działki,pielęgnacji trawnika.
regulamin forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”