Roślina "dywanowa" z kolcami

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Drak0n
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 mar 2014, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Roślina "dywanowa" z kolcami

Post »

Szukam rośliny która była by bardzo niska (coś jak dywan albo bardzo bardzo niski krzaczek) i miała niewielkie kolce, tak żeby odstraszyć psy lub kota. Ziemia oraz ilość światła nieistotne bo mam różne warunki przy domu. Ważne żeby była wieloletnia i nie byłą jakoś specjalnie ciężka w pielęgnacji. Chciałbym ją zasadzić koło innych roślin i w okolicy powstawianego żywopłotu.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Roślina "dywanowa" z kolcami

Post »

Do głowy przychdzi mi.. tylko róże okrywowe.
Drak0n
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 mar 2014, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślina "dywanowa" z kolcami

Post »

bo dziś widziałem właśnie w sklepie na ogrodzie taki jakby zielony jasny mech tylko miał takie małe pączki z kolcami. Zapomniałem się spytać jak to sie nazywa a w najbliższym czasie nie będę w tamtych okolicach :(
mooniczek
100p
100p
Posty: 105
Od: 21 mar 2014, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Roślina "dywanowa" z kolcami

Post »

Kolczaste są wieloletnie krzewy: berberysy o efektownych, kolorowych liściach i niepozornych kwiatkach, w odmianach płożących (wysokość 0,5-2 m) - np. 'Green Carpet', 'Red Jewel', 'Parkjuweel', 'Golden Carpet', efektownie wyglądają też wspomniane róże okrywowe (np. 'The Fairy', 'Apache'). Dodatkowo mogę zaproponować niskiego pigwowca japońskiego 'Red Joy', który ładnie wygląda w naturalistycznych grupach oraz jałowca nadbrzeżnego 'Schlager', 'Blue Pacyfic' o małych wymaganiach i kłujących igłach.
_fox_

Re: Roślina "dywanowa" z kolcami

Post »

Polecam pigwowiec ;:108 przyjemne z pożytecznym.
Awatar użytkownika
greatwave
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 lis 2010, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślina "dywanowa" z kolcami

Post »

Jak pigwowiec to polecam odmianę 'Sargentii'- jest niższy od pozostałych odmian.
Drak0n
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 mar 2014, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślina "dywanowa" z kolcami

Post »

będę musiał chyba przyjrzeć się takim typom roślin jak podaliście. Tamta roślina miała może 10cm wysokości, tworzyła niezwykle zwartą grupę takich malutkich kulek (z daleka wyglądało jak jasny mech) tylko ze te kulki miały właśnie takie mini kolce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”