Konserwacja drewna w ziemi

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
majsterqrczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 2 lip 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Konserwacja drewna w ziemi

Post »

Cześć wszystkim ;:136 Buduję właśnie swoją szklarnię w ogrodzie i mam do dyspozycji drewniane bele oraz szyby, to na fundamenty postanowiłem ułożyć pionowo na ziemi bele i pod kątem 90 stopni zamocować o nie szyby. Jako że chciałbym aby szklarnia zachowała się na nieco dłuższy czas, przez który zakopane bele zdążyły by przegnić potrzebuję jakiejś porady w związku z konserwacją, izolacją tych beli, czymś łatwo dostępnym i tanim. dzięki za ewentualne porady :uszy
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Konserwacja drewna w ziemi

Post »

Olej silnikowy zużyty, lepik do papy, smoła ale jej nie dostaniesz pewnie już nigdzie :(.
Preparat do impregnacji.
majsterqrczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 2 lip 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konserwacja drewna w ziemi

Post »

Tak się składa że mam w beczce na działce trochę smoły, ale nie jest to przypadkiem toksyczne? Nie znam się na takich rzeczach, ale nie wiem czy to dobre połączenie z rosnącymi obok warzywami + intensywny zapach smoły + zamknięte pomieszczenie (szklarnia) ;:131 Co sądzisz o obsypaniu bei piaskiem i zawinięciu w folie?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Konserwacja drewna w ziemi

Post »

Nie wiem czy szkodliwie itd. podałem przykłady.
Osobiście to bym kupił najtańszy impregnat wlał do jakiejś formy obłożonej folią namoczył bale w impregnacie i tyle.
majsterqrczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 2 lip 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konserwacja drewna w ziemi

Post »

Te bale ważą około 20 kg i mają po 3m długości. Jak bym je po prostu pomalował tym impregnatem to by był wiele gorszy efekt ;:136 ?
zbynio
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 gru 2010, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Konserwacja drewna w ziemi

Post »

Kolega gemciu83 dobrze radzi. Można kupić lepik na bazie smoły, śmierdzi to to, ale nieźle chroni na długi czas przed wilgocią. Do lepiku możesz przykleić grubą folię tak, by wystawała ponad grunt. Można też użyć sposobu który stosuje się, przy montowaniu płotów drewnianych, czyli opalanie końcówek drewnianych w kantówkach. Poza tym resztę rusztowania i tak trzeba będzie zaimpregnować.
MisiekXL
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 20 kwie 2014, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Konserwacja drewna w ziemi

Post »

Eko mnie zjedzą ale jak masz smołę to się nie zastanawiaj - zamaluj gorącą końce i do grubego foliowego worka - przetrwa lata.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konserwacja drewna w ziemi

Post »

Tak pomiędzy Bugiem a prawdą to najlepsza jest smoła właśnie/ lub też olej przepalony na gorąco. Postawić to na ognisku w wiadrze, niech się podgotuje, we dwóch zdejmujesz wiadro za pomocą pręta. Grube rękawice spawalnicze i potem od góry wkładasz bal.
A na impregnaty szkoda pieniędzy, bo warstwa jest tylko z wierzchu / w przypadku grubego drewna albo ciśnienie albo zatapianie.
Ja malowałem kilkukrotnie bale i mi pogniły. Siedziały w ziemi, na wiosnę była woda i po trzech latach zrobiło się mydło.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
majsterqrczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 2 lip 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konserwacja drewna w ziemi

Post »

Wykonałem podstawę pod bele, z cegieł i zdecydowałem że bele będę opalał lub zaimpregnuję ( najpierw napuszczenie drewna drewnochronem, później polakierowanie o ile można :) jakie macie opinie na temat opalania?
majsterqrczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 2 lip 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Konserwacja drewna- opalanie czy napuszczanie/malowanie

Post »

Witam. Poszukuję porady w sprawie konserwacji beli, których planuję użyć jako podstawę pod montaż okien w mojej szklarni. Bele znajdują się na ceglanych "fundamentach" i będą miały niewielki kontakt z ziemią. Są póki co nieoszlifowane. Jako że szklarnię chcę mieć na nieco dłuższy czas pytam Was forumowicze czy skuteczniejsze będzie opalanie tych beli czy nasączenie impregnatem a później pomalowanie? :D
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Konserwacja drewna- opalanie czy napuszczanie/malowanie

Post »

My nasączaliśmy preparatem i dopiero były malowane
Pozdrawiam,
Kasia
majsterqrczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 2 lip 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konserwacja drewna w ziemi

Post »

Ajajaj ale namieszałem :D przepraszam za poprzedni post, ale w złej zakładce wkleiłem :| :?
@Kasienkar- I jak się sprawdza taki sposób :)?


Wszystko w porządku, połączyłam tylko wątki, tutaj będziesz miał więcej odpowiedzi, pomid.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”