Parapetówki i podłogówki ... aanula :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Parapetówki i podłogówki ... aanula :)

Post »

Tak jak już mówiłam :wink: nie mam za bardzo czym się chwalić :wink: ale same tego chciałyście ... :twisted:

Zacznę od największych ... dracena i juka

Obrazek Obrazek

obok draceny /z prawej/ stoi łysawy pan beniamin :P

A to synowie i córki juki... czyli "odpady" po liftingu dużej juki :D

Obrazek Obrazek Obrazek

Hoja "długa" :wink: i hoja "krótka" :P nigdy nie kwitły :( ani jedna ani druga ...

Obrazek Obrazek

pandanus /chyba tak się nazywa ... nie jestem pewna :wink:

Obrazek Obrazek

difenbachia ... a właściwie to któraś tam "odmłódka" starej ... i młody beniaminek ... inna odmiana niż pana łysego :)


Obrazek


to też chyba jakaś dracena :oops:
Obrazek

sępolia :) miałam kilka a została tylko jedna :(

Obrazek


znowu zapomniałam nazwy :oops: ale na pewno wszyscy znają ten kwiatuszek :)

Obrazek

Grudnik czyli Szlumberger :) będzie kwitł ... czy aby nie za wcześnie ... :?

Obrazek


begonia
Obrazek

i na koniec maleństwo :) jedyny prawdziwy kaktus w domu :D

Obrazek Obrazek


... i to by było na tyle ... :D Nie mam okazów i nie ma za bardzo co podziwiać :wink: ale pusto też nie jest :) Jak znajdę stare zdjęcia to wrzucę, żeby pokazać wam jakie miałam kiedyś kwiaty w domu :D
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

Aniu ;:106 nareszcie ujawniłaś swoje zieloności....ale gabarytowo to ty je ogromniaste jakieś takie masz....pozdrowionka
Regulamin zabrania linków bez zgody
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Musze mieć ogomniaste Ewuniu :) W większości stoją w największym pokoju, który ma 35 m kw, małych w takiej przestrzeni nie widać :) Teraz, gdy dracena i juka dotarły do sufitu i muszę je odmłodzić, nie wiem jak to bedzie wyglądało jak je poucinam :( pusto mi się zrobi :(
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1954
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To "zapomniane" to zamioculcas :)
Aniu, niepotrzebnie się kryłaś, przecież roślinki ładnie Ci rosną. Może sępolie Ci nie podeszły, ale co to ma za znaczenie, skoro juki Cię lubią? Nie można mieć wszystkiego, ja np. mam pecha do kordylin, moja Mama do trzykrotek, Siostra do sukulentów, itd. Nie wszystko musi nam się udawać - i dobrze. Gdyby wszystkie rośliny u mnie rewelacyjnie rosły, to już bym otwierała trzecią oranżerię :D Albo rodzinny biznes - "sklepik u kari" :D

PS. Mam dwa wielkie beniaminy. Sama nie wiem, który z nich to większy wstyd :oops:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zgadza się to co nazwałaś Pandanus to faktycznie jet to on a dracena to Dracena Deremensis Compacta :D :D :D
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Jak ja Was wszystkich lubię ;:4 Doradzicie ... pomożecie w każdej chwili ... odgadniecie wszystkie rośliny ... MOŻNA NA WAS LICZYĆ O KAŻDEJ PORZE I W KAŻDEJ DZIEDZINIE :!: :!: :!: To wielkie szczęście, że trafiłam na to Forum, do takich ludzi jak WY ;:197 ;:197 ;:197 Dziękuję ......
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Hej to my się cieszymy że do nas dołączyłaś i z nami zostałaś na forum i oby tak dalej.
Ps. ta roślinka której nazwy zapomniałaś to zamioculcas. :D :D :D
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1954
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przemo pisze:Ps. ta roślinka której nazwy zapomniałaś to zamioculcas. :D :D :D
Heh, tym razem to ja byłam pierwsza :D

Przemo ma rację, Aniu - zostań z nami jak najdłużej, bo forum to kopalnia wiedzy, ale także przyjaźni :D I nie wstydź się pokazywać swoje roślinki - tutaj nigdy od nikogo nie usłyszysz złego słowa :)
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Aniu bardzo okazałe i śliczne te twoje roślinki :) naprawdę jest co podziwiać ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

No to nie jestem sama- jeden z moich grudników też już ma pączki (też się zastanawiałam czy nie za wcześnie :) aanula bardzo podoba mi się Twoja dracena (ta obok zielonej świeczki) :) i naprawdę śliczny kolor ma sępolia. Gratuluję pięknych roślinek :wink:
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Dziewczyny :) dziękuję raz jeszcze ;:4 Jesteście baaardzo miłe :)

Lubię kwiaty :) zawsze lubiłam i zanim jeszcze kupiłam działkę, miałam ich mnóstwo w domu i na balkonie. Po kupnie działeczki cała moja energia i miłość do roślin została tam właśnie przelana :D Ucierpiały od tego czasu domowe i balkonowe kwiatuszki :wink: Nie jest tak,że nie dbam o nie wcale, tylko po prostu mniej poświęcam im czasu a to niestety odbija się na ich urodzie :)
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Witaj Aniu, u mnie wygląda to podobnie. Ciekawa jestem czy wszyscy tak reagują, że w momencie jak zaczynają zajmować się działką całą, albo prawie całą energię przelewają na rośliny ogrodowe :?:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

piku pisze:Witaj Aniu, u mnie wygląda to podobnie. Ciekawa jestem czy wszyscy tak reagują, że w momencie jak zaczynają zajmować się działką całą, albo prawie całą energię przelewają na rośliny ogrodowe :?:
Piku :) myślę, że jednak nie wszyscy tak mają :) Przeglądając "domowe" innym forumowiczów, czasami aż dech zapiera :shock: i ogrody ładne i domowe też :D Myślę, że jak się pracuje ... są dzieci ... i obowiązki domowe, to po prostu nie na wszystko ma się czas :wink: Za krótka doba :lol: Chciałoby się wszystko zrobić a spać też kiedyś trzeba :lol: :lol: :lol: U mnie jeszcze jest jeden problem, że na działkę muszę dojechać :wink: a zajmuje mi to ponad godzinę ..... :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”